Защитата на Giants се огъва, но не се счупва, за да поддържа надеждите за плейофите живи
New York Post | 2023-12-12 | 18:12:21

Направете си сметката и ще стигнете до заключението, че това е най-голямата игра в дива и луда игра.

Можеше да се изгуби във вихъра на хаоса в края, но когато се съберат как и защо от победата на Джайънтс с 24-22 над Пакърс, успешно спиране на реализация от две точки в защита беше класически пример за огъване но не и пречупване и даване на още един шанс на отбора да намери начин да спечели.

Saquon Barkley превърна сигурната победа в нещо, което изглеждаше като катаклизъм, когато загуби опора в края на бягане от 34 ярда. Избухването на Баркли с оставащи четири минути и воденето на Джайънтс с 21-16 постави Джайънтс на 18-ярдовата линия на Грийн Бей с оставащи 3:34.

Последвалият непринуден удар на Баркли, когато той удари земята, беше възстановен от Карингтън Валънтайн и върнат на 50 ярда до 36-ярдовата линия на Джайънтс.

Внезапната промяна постави защитата в трудно положение и тя стана още по-трудна, когато Джордан Лав, при 1:36 преди края, удари новобранеца Малик Хийт с подаване за тъчдаун от шест ярда, за да изведе Пакърс напред с 22-21.

Гигантите трябваше да се объркат в този момент, но те се успокоиха за това, което последва.

Пакърс стигнаха до две, опитвайки се да направят преднина от три точки. Обаждането от треньора на Packers Matt LaFleur беше вътрешен удар с джет за новобранец с широк приемник Jayden Reed, който се движеше отдясно наляво, надявайки се да обърка защитата на Giants, която не се справи с подобна игра през първата четвърт, тъй като Reed я взе на 16 ярда и беше недокоснат, който тичаше в крайната зона за тъчдаун. LaFleur продължи с тази игра още няколко пъти в мача и Giants го потушиха.

Този път гигантите бяха готови за това.

Вътрешният защитник на линията Боби Окереке анализира какво правят Пакърс и изпусна Рийд на един ярд от голлинията. Преднината на Пакърс се запази в една точка, създавайки фантастичен завършек за Томи Де Вито, позволявайки на Джайънтс да получат гол от 37 ярда при сирената от Ранди Бълок, за да спечелят мача.

Ако преобразуването от две точки беше успешно, полевият гол на Бълок просто щеше да изпрати мача в продължения.

„Това беше голяма реализация от две точки в края, но това е НФЛ, всеки спад, всяка ситуация е важна и ние играем с голяма осведоменост за ситуацията в момента“, каза Окереке пред The ​​Post след това. „Манталитет на следващата игра. Това беше нещо като една от любимите им игри, очевидно ситуация, в която трябва да го имаш, просто играейки с съзнание и очакване.“

Поглеждайки назад, LaFleur беше попитан защо се е върнал при Рийд в тази конкретна игра, когато изглеждаше, че Giants са готови за това.

„Да, очевидно е лошо решение“, каза ЛаФльор.

Още, което излезе от рядката победа на „Футбол в понеделник вечер“ за Джайънтс:

Колко рядко беше? След като слънцето залезе, гигантите обикновено са в най-лошото си състояние. Сякаш те са нюйоркските никтофобии.

В началото на този мач Джайънтс бяха 1-16 в предишните си 17 вечерни мача от редовния сезон. Те бяха загубили девет последователни домакински вечерни мача. Те не бяха печелили игра в праймтайма на MetLife Stadium от седем години. Те бяха 0-4 в мачовете от праймтайма този сезон.

След като се завърнаха, за да победят Packers, Giants вече са 16-47-1 за всички времена в понеделник вечер.

Филдголът от игра не е нещо обичайно около Джайънтс, когато става въпрос за излизането им напред.

Преди победителя в играта на Бълок, последният път, когато това се случи за Джайънтс, беше преди повече от седем години, когато Джош Браун вкара 23-ярдов удар, за да победи Светците с 16-13 в началото на сезон 2016.

Има толкова много етапи за куотърбек на NFL.

Първа снимка. Първо завършване. Първи тъчдаун. Първа победа.

ДеВито проверява тези, един по един, и той добави още едно място към колана си в тази игра: първа победа за завръщане в четвъртата четвърт.

Сценарият, в който беше подтикнат, беше класическо предизвикателство в края на играта, онзи сценарий, върху който се работи по време на тренировъчен лагер всяко лято.

Една точка по-малко, остават 1:33, остават два таймаута. Задачата: Влезте в обсега на гол от игра.

DeVito удари Wan’Dale Robinson за пет ярда, намери Barkley за седем ярда, намери Дариус Слейтън за девет ярда, като Слейтън успя да излезе извън границите, за да спре часовника 42 секунди до края.

Огромната игра беше удар от 32 ярда на Робинсън по дясната странична линия до 22-ярдовата линия на Грийн Бей.

Всичко, което остана, беше Баркли да убие времето с три ръна в средата, преди Бълок да удари печелившия от играта диапазон от удобна дистанция.

Де Вито беше 4-към-4 за 53 ярда при печелившата игра.

Какъв забележителен обрат на събитията за Баркли.

Ако завръщането не се осъществи, загубеният му удар щеше да се превърне в съкрушителен момент за 26-годишния бягащ бек. Той нарече непредизвиканото обръщане „непростимо“ и преминаването му, ако Гигантите бяха загубили, щеше да бъде изключително трудно психическо предизвикателство за него.

Баркли копнее да остане с Джайънтс и да бъде с франчайза за обрата и успеха, който вярва, че ще дойде скоро. Той няма договор за сезон 2024 и на този етап няма начин да се каже дали ще получи такъв. Твърде често от Баркли се иска да облече наметало и да бъде герой за гигантите.

Този път той беше хванат от съотборниците си и гафът му, макар и да го смущаваше, не доведе до опустошителна загуба и по този начин няма да бъде дълготрайна агония, която да обработва.

Със своите 186 ярда за бягане Баркли стана петият играч в историята на франчайза, пробягал 5000 ярда. Баркли вече има 5032 ярда бързи удари в шестгодишната си кариера.

Следващият за него: Брандън Джейкъбс, четвърти в списъка за бързане на Джайънтс с 5087 ярда.

С три приема за 15 ярда, Баркли стана четвъртият играч на Джайънтс с 5000 ярда при бързане и 2000 ярда при получаване. Той има 2003 приемащи ярда в кариерата си.

Айзая Ходжинс беше подписан през сезон 2022 г. и се превърна в най-големия плеймейкър в играта за пасове през целия период. Пак ли го прави?

Ходжинс грабна с висока степен на трудност в десния ъгъл на крайната зона за приемане на тъчдаун от осем ярда в края на третата четвърт, за да изведе Джайънтс напред с 21-13. Това беше вторият тъчдаун на Ходжинс в последните два мача. Той има три уловени тъчдаун този сезон. Забележително е, че това го поставя на второ място в отбора, след Баркли – който има седем – за лидерство в отбора по тъчдауни.

Това е странно. Стана обичайно за отборите да спечелят началното хвърляне на монета и да отложат притежанието си до второто полувреме, избирайки да започнат и да дадат топката първи на противника. Това се случи във всичките 13 мача, които Джайънтс изиграха този сезон, преди този.

Този път Packers спечелиха хвърлянето и LaFleur, търсейки бърз старт, избра да приеме и да пусне нарушението си първи на терена. Това не се получи за Пакърс, тъй като те взеха един първи в началното си притежание, но след това трябваше да избият топката.

Това беше необичайно за Packers. LaFleur имаше 16-0 в треньорската си кариера в мачовете през декември.